"Z wiedzą wyrównujemy szanse i zdobywamy świat"

 

"Z wiedzą wyrównujemy szanse i zdobywamy świat" - projekt  współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

W ramach tego projektu od października bieżącego roku w naszej szkole organizowanych jest szereg dodatkowych zajęć dla uczniów klas I - III oraz IV - VI.
Są to koła zainteresowań oraz zajęcia wyrównawcze:

 • humanistyczne
 • przyrodnicze
 • matematyczne
 • informatyczne
 • języki obce (język angielski oraz język hiszpański)
 • wokalno - muzyczne
 • taneczne
 • artystyczno - ruchowe
 • sportowe
 • gimnastyka korekcyjna
 • logopedyczne

 

 Liczymy, że uczniowie na tych zajęciach będą mile i efektywnie spędzać czas :)

 

SZKOLNY KLUB KARIER 


Dnia 29 maja 2015 r. odbyły się ostatnie zajęcia Szkolnego Klubu Karier w ramach projektu " Z wiedzą wyrównujemy szanse i zdobywamy świat ".
W tym dniu gościliśmy panie: Justynę Cichoń i Agnieszkę Kowalską - Pawełek. Pierwsze zajęcia to spotkanie z Panią - Justyną Cichoń, pracownikiem Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Pani Justyna Cichoń pracuje na lotnisku w Pyrzowicach na stanowisku informatora lotniczo-meteorologicznego. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca na tym stanowisku i jak można zostać pracownikiem tego instytutu. Zdobyli wiedzę z zakresu meteorologii oraz dowiedzieli się m.in. co to takiego depesza metar. Spotkanie to było bardzo interesujące.

Dziękujemy Pani Justynie Cichoń za bardzo interesujące spotkanie.


Kolejnym gościem na naszych zajęciach była Pani Agnieszka Kowalska - Pawełek, specjalista chorób wewnętrznych i gastroenterologii, która pracuje w szpitalu w Tarnowskich Górach. Pani doktor opowiadała jak przebiega jej droga zawodowa,jak wygląda praca w szpitalu oraz gdzie pracuje. Uczniowie z uwagą słuchali pani doktor oraz zadawali pytania dotyczące pracy lekarza medycyny. Dzięki pani doktor dowiedzieliśmy się wielu informacji z zakresu medycyny.

Dziękujemy Pani Agnieszce Kowalskiej Pawełek za przybycie i ciekawe spotkanie.

Podczas zajęć Szkolnego Klubu Karier poznaliśmy wiele wspaniałych osób. Każde spotkanie było interesujące, pozwoliło nam zdobyć wiedzę o danym zawodzie oraz poznać ścieżki kariery poszczególnych osób. Nasze zajęcia uświadomiły nam m.in. że każda praca jest ważna i potrzeba, że w życiu trzeba robić to co się lubi oraz, że uczymy się przez całe życie.

 

1klub_karier.JPG2klub_karier.JPG3klub_karier.JPG4klub_karier.JPG5klub_karier.JPG6klub_karier.JPG7klub_karier.JPG

 


Raz jeszcze składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom z którymi spotkaliśmy się na zajęciach Szkolnego Klubu Karier.

" Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa, wtedy proste DZIĘKUJEMY zawiera wszystko co chcemy wyrazić"
- Szkolny Klub Karier z opiekunem.

 

 

ZAJĘCIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO w klasie 2 - Uczniowie przenieśli się w wirtualną podróż po USA i Londynie:-) 

 

1usa.JPG2usa.JPG3usa.JPG4usa.JPG5usa.JPG6usa.JPG
 

 

 SZKOLNY KLUB KARIER - WYCIECZKA DO HOTELU DeSilva w Pyrzowicach

Dnia 22 maja 2015r. uczestnicy Szkolnego Klubu Karier spotkali się z Panią Justyną Mróz-Konieczko,specjalistą do spraw sprzedaży. Spotkanie odbyło się w hotelu DeSilva w Pyrzowicach. Pani Mróz-Konieczko pokazała nam nowoczesne, funkcjonalne sale konferencyjno-bankietowe, hotelowe pokoje, restaurację, kuchnie i recepcje. Dowiedzieliśmy się jak zarezerwować pokój w hotelu, jak wygląda praca w recepcji,  kto pracuje w hotelu i jakie ma obowiązki. Poznaliśmy ofertę przyjęć okolicznościowych oraz dowiedzieliśmy się w jaką szkołę ukończyć aby pracować w hotelu. Wizyta w tak nowoczesnym,przyjaznym i ciekawym hotelu była bardzo interesująca. Są miejsca i ludzie o których się nie zapomina i do których chętnie się wraca.Hotel De Silva to właśnie takie miejsce.

Serdecznie dziękujemy Pani Justynie Mróz-Konieczko za spotkanie

- Uczniowie Szkolnego Klubu Karier wraz z opiekunem

 

1desiva.JPG2desiva.JPG3desiva.JPG4desiva.JPG5desiva.JPG6desiva.JPG7desiva.JPG8desiva.JPG
 

 

 

SZKOLNY KLUB KARIER - Wycieczka do Firmy DHL Express.

Dnia 22 maja 2015r. uczniowie Szkolnego Klubu Karier odwiedzili Firmę DHL Express w Pyrzowicach. Uczniowie poznali Pana Dariusza Fiedora, który przekazał uczniom najważniejsze informacje o przedsiębiorstwie. Dzieci poznały historię powstania firmy. Zobaczyły film o DHL. Dowiedziały się m.in. jaka jest droga przesyłki od nadawcy do odbiorcy,jakie obowiązki mają pracownicy tej firmy oraz jak wygląda transport przesyłek w samolocie.  DHL Express to przedsiębiorstwo zajmujące się przewozem przesyłek i logistyką,działające w segmencie międzynarodowych i krajowych przesyłek kurierskich. DHL jest właścicielem jednej z największej linii lotniczej na świecie. 

Dzięki tej wizycie mogliśmy poznać wiele ważnych wiadomości. Wycieczka była bardzo ciekawa.

Dziękujemy Panu Dariuszowi Fiedor za interesujące spotkanie.  

                                                                                                - Uczniowie SKK z opiekunem

 

 

1dhl.JPG2dhl.JPG3dhl.JPG4dhl.JPG5dhl.JPG

 

ZAJĘCIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO -  w klasie 3 - interaktywna forma zajęć + elementy rywalizacji - to co uczniowie lubią najbardziej :-) 

 

1ang.JPG2ang.JPG3ang.JPG4ang.JPG5ang.JPG

 

SZKOLNY KLUB KARIER - Poznajemy Zespół Szkolno - Przedszkolny w Nowej Wsi.

 

Dnia 15 maja 2015 r. uczniowie Szkolnego Klubu Karier spotkali się z Panią Dorotą Sypniewską - Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi.
Dzieci zwiedziły nowoczesne sale lekcyjne, bibliotekę, gabinet dyrektora, stołówkę i sale gimnastyczną w gimnazjum.
Pani Dyrektor pokazała również kolorowe przedszkole. Podziwialiśmy wspaniałe puchary, dyplomy i zdjęcia. Na szkolnym korytarzu oglądaliśmy sztandar gimnazjum oraz dowiedzieliśmy się kim był Janusz Kusociński, patron gimnazjum w Nowej Wsi. Poznaliśmy ścieżkę zawodową Pani Doroty Sypniewskiej. Pani Dyrektor opowiadała o szkole, o projektach edukacyjnych, zajęciach pozalekcyjnych i sukcesach uczniów oraz odpowiadała na pytania dzieci. Spotkanie było bardzo interesujące. Już wkrótce uczniowie naszej szkoły rozpoczną naukę w Nowej Wsi, w gimnazjum bezpiecznym i przyjaznym.

Dziękujemy Pani Dyrektor Dorocie Sypniewskiej za serdeczne przyjęcie!
- Uczniowie Szkolnego Klubu Karier wraz z opiekunem

 

1w_gimnazjum.JPGCIMG9650 [640x480].JPGCIMG9652 [640x480].JPGCIMG9656 [640x480].JPGCIMG9661 [640x480].JPG
 

 

SZKOLNY KLUB KARIER - W krainie kwiatów. Wizyta w gospodarstwie ogrodniczym.

 

W słoneczne, wiosenne popołudnie Szkolny Klub Karier odwiedził GOSPODARSTWO OGRODNICZE w Nowej Wsi. Właścicielami gospodarstwa są Monika i Piotr Sroka. Uczniowie zobaczyli jak wyglądają szklarnie w których rosną przepiękne, różnorodne gatunki roślin. Dzieci z zainteresowaniem słuchały Pana Czesława Sroki, który opowiadał o kwiatach. Podziwiały surfinie, pelargonie, aksamitki, petunie czy gerbery. Dzięki tej wizycie uczniowie zdobyli przydatną wiedzę z zakresu ogrodnictwa i mogli spędzić czas w tak pięknym i kolorowym miejscu. Rodzinie Państwa Sroka serdecznie dziękujemy za możliwość poznania gospodarstwa ogrodniczego i pracy ogrodnika.

 

1panstwo_Sroka.JPG2panstwo_Sroka.JPG3panstwo_Sroka.JPG4panstwo_Sroka.JPG5panstwo_Sroka.JPG6panstwo_Sroka.JPG
 

 

SZKOLNY KLUB KARIER - "Moja pasja - modelarstwo lotnicze"

 

W dniu 12 V 2015 r. uczestnicy zajęć Szkolnego Klubu Karier poznali Pana Adama Skotnickiego. Pan Adam Skotnicki pracował na lotnisku wojskowym w Mierzęcicach. Jako technik mechanik zajmował się obsługą m.in. samolotów: TS 8 Bies, TS 11 Iskra, Lim 2, Lim 5, Mig 21, Mi 24.
Nasz gość opowiadał o pracy na lotnisku oraz o swoich zainteresowaniach. Pan Skotnicki jest instruktorem modelarstwa. Dzięki jego inicjatywie w Klubie Garnizonowym w Mierzęcicach powstała modelarnia lotnicza, którą przez wiele lat prowadził. Zajęcia te cieszyły się dużym zainteresowaniem, a uczestnicy warsztatów odnosili sukcesy w ogólnopolskich zawodach modelarskich. Podczas spotkania uczniowie oglądali odznaki wojskowe, przedmioty zaprojektowane i wykonane przez Pana Adama Skotnickiego. Modelarstwo lotnicze to wstęp do przygody z lotnictwem.

 

1pan_Adam.JPG2pan_Adam.JPG3pan_Adam.JPG4pan_Adam.JPG5pan_Adam.JPG

 

KOŁO MATEMATYCZNO - INFORMATYCZNE 

 

Tworzymy swoją historię -  drzewo genealogiczne w portalu MyHeritage :)

 

1drzewo_genealogiczne.JPG2drzewo_genealogiczne.JPG4drzewo_genealogiczne.JPG5drzewo_genealogiczne.JPG6drzewo_genealogiczne.JPG8drzewo_genealogiczne.JPG

 

SZKOLNY KLUB KARIER -  "Z wizytą w salonie fryzjerskim IZABELLA w Nowej Wsi"


Dnia 17.04.2015r. w piątkowe, wiosenne popołudnie odwiedziliśmy Salon Fryzjerski "Izabela" w Nowej Wsi. Właścicielką salonu jest pani Izabela Fiedor - mistrz fryzjerstwa. Pani Izabela Fiedor opowiadała jak wyglądała jej droga zawodowa - od ucznia do mistrza fryzjerskiego. Uczniowie poznali wiele ciekawych informacji o fryzjerstwie. Zobaczyli jak prawidłowo należy strzyc włosy. Chętni uczniowie mogli spróbować swych sił np.ostrzyc włosy manekinowi lub zakręcić włosy na wałki. W trakcie spotkania dowiedziały się również do czego służą przedmioty fryzjerskie takie jak karkówka, brzytwa, podwłośnik czy degażówka. Oglądali dyplomy i wyposażenie salonu fryzjerskiego. Pani Fiedor przygotowała niespodzianki dla dzieci m.in. pani fryzjerka podcięła i wymodelowała włosy naszej koleżance Aniz klasy VI. 
Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda tatuaż brokatowy oraz podziwiać zdjęcia pięknych fryzur wykonywanych w Salonie Fryzjerskim " Izabella" w Nowej Wsi. Spotkanie było bardzo interesujące.
Serdecznie dziękujemy Pani Izabeli Fiedor za ciepłe przyjęcie i pokaz sztuki fryzjerskiej. 

Fryzjerstwo od niepamiętnych czasów jest ważną dziedziną naszego życia. Współczesny fryzjer jest specjalistą. Bez zamiłowania w tym zawodzie nic nie można osiągnąć. Fryzjer musi obserwować zmiany w modzie, musi się szkolić i uczyć nowych umiejętności.
"Człowiek uczy się przez całe życie"

 

1fryzjer.jpg1izabella.JPG2fryzjer.jpg2izabella.JPG3izabella.JPG4izabella.JPG5izabella.JPG6izabella.JPG7izabella.JPG
 

 

SZKOLNY KLUB KARIER

Urzędnik celny - zawód dla ludzi z charakterem. 

 

Gościem Szkolnego Klubu Karier była Pani Aleksandra Drong - urzędnik celny. Zawód celnika należy do najstarszych na świecie. Już w starożytnym Rzymie pobierano opłaty celne. Jest to zawód trudny, odpowiedzialny i niebezpieczny. Aby go dobrze wykonywać trzeba mieć dużą wiedzę z różnych dziedzin m.in. z zakresu procedur celnych, towaroznawstwa, prawa, ekonomii, geografii. Wiedza musi być nieustannie aktualizowana, bo zmieniają się przepisy i zasady obrotu towarowego z zagranicą. Pani Aleksandra Drong opowiadała o pracy urzędnika celnego. Od rzetelności celnika zależy wielkość wpływów do budżetu państwa. Jest to praca odpowiedzialna. Urzędnik celny czuwa nad bezpieczeństwem publicznym. Chodzi o to aby przez granicę nie przeciekały np.narkotyki, czy toksyczne odpady. Do zadań celnika należy ochrona własności intelektualnej, przestrzeganie konwencji Waszyngtońskiej traktującej o ochronie ginących gatunków zwierząt. Celnik dba o szybką wymianę towarową z zagranicą. Uczniowie dowiedzieli się również m.in.gdzie pracuje celnik i jak  nim zostać. Cieszymy się, że mogliśmy poznać Panią Aleksandrę Drong i zdobyć wiedzę dotyczącą pracy urzędnika celnego.

 

 

1celnik.JPG2celnik.JPG3celnik.JPG4celnik.JPG

 

SZKOLNY KLUB KARIER 

 

Uczniowie Szkolnego Klubu Karier lubią zwierzęta. Niektórzy z nas mają w domu psa lub kota. Wiemy, że należy dbać o zwierzęta i poświęcać im dużo czasu. Osobą, która kocha zwierzęta, pomaga im, leczy i opiekuje się nimi jest lekarz weterynarii. Dnia 20 marca 2015r. odbyło się spotkanie z Panią Elżbietą Ślęczka - lekarzem weterynarii. Pani Elżbieta Ślęczka pracuje w gabinecie weterynaryjnym MEDIVET w Mierzęcicach. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się jak wygląda praca weterynarza, jakie studia należy ukończyć aby pracować w tym zawodzie. Poznaliśmy wiele ciekawych informacji np.o chorobach zwierząt.

Pani doktor opowiedziała wiele ciekawych historii. Wiemy,że jest to bardzo trudna praca.Dzięki lekarzom weterynarii wiele zwierząt zostało uratowanych, wyleczonych. Pomagajmy zwierzętom!

 

1 weterynarz.JPG2 weterynarz.JPG3 weterynarz.JPG4 weterynarz.JPG
 

 

 SZKOLNY KLUB KARIER

 

Na ostatnich zajęciach Szkolnego Klubu Karier gościliśmy Pana Jacka Strojnego - przewodnika i pilota wycieczek Biura Podróży Santiago Tours. Pan przewodnik opowiadał nam o swojej ciekawej pracy, podróżach oraz zachęcił do zwiedzania świata. 


Na spotkaniu Szkolnego Klubu Karier poznaliśmy Panią Agatę Dziedowicz - Dyrektor Oddziału Banku PKO w Pyrzowicach. Dowiedzieliśmy się jakie zadania ma do wykonania dyrektor banku i inni pracownicy. Wiemy co to takiego lokata, kredyt i jak założyć PKO Konto Pierwsze. Pani Agata Dziedowicz przekazała nam wiele ważnych informacji.

Serdecznie dziękujemy za spotkania! 

 

CIMG9317 [640x480].JPGCIMG9320 [640x480].JPGCIMG9329 [640x480].JPGCIMG9336 [640x480].JPG

 

KOŁO MATEMATYCZNO - INFORMATYCZNE 

 

Kodowanie...a raczej rozkodowywanie :) informacji

 

1kodowanie-dzialania.JPG1kodowanie.JPG1kodowanie informacji.JPG2kodowanie-dzialania.JPG2kodowanie.JPG2kodowanie informacji.JPG3kodowanie-dzialania.JPG3kodowanie.JPG3kodowanie informacji.JPG4kodowanie-dzialania.JPG4kodowanie.JPG4kodowanie informacji.JPG5kodowanie-dzialania.JPG5kodowanie.JPG5kodowanie informacji.JPG6kodowanie-dzialania.JPG6kodowanie.JPG6kodowanie informacji.JPG7kodowanie.JPG7kodowanie informacji.JPG8kodowanie.JPG8kodowanie informacji.JPG9kodowanie.JPG9kodowanie informacji.JPG

 

KOŁO MATEMATYCZNO - INFORMATYCZNE

 

Gry ćwiczące sprostrzegawczość - ulubione gry dziewcząt z klasy IV:)

 

1beczki.JPG2beczki.JPG3beczki.JPG

 

KOŁO MATEMATYCZNO - INFORMATYCZNE

 

Mandala - symbol harmonii i doskonałości rozwijający wyobraźnię. 

 

1mandala.JPG2mandala.JPG3mandala.JPG4mandala.JPG5mandala.JPG6mandala.JPG7mandala.JPG8mandala.JPG9mandala.JPG10mandala.JPG11mandala.JPG12mandala.JPG13mandala.JPG14mandala.JPG115mandala.JPG215mandala.JPG

 

 

SZKOLNY KLUB KARIER - 9 stycznia 2015r.

 

9 stycznia 2015r. uczniowie Szkolnego Klubu Karier spotkali się z Dyrektor GOK w Mierzęcicach Panią Kamilą Paradowską. Pani dyrektor z wykształcenia socjolog opowiadała o pracy jaką wykonywała zaraz po studiach oraz o pracy na stanowisku dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach.Pani Paradowska przedstawiła bogatą ofertę zajęć, warsztatów, uroczystości i imprez organizowanych przez GOK w Mierzęcicach. Przypomniała, że na terenie naszej gminy działają: Koła Gospodyń Wiejskich, Kapela Regionalna Mierzęcice, Gminna Orkiestra Dęta, Zespół Śpiewaczy. Organizacje te, zespoły aktywnie uczestniczą w życiu społeczno-kulturalnym gminy oraz promują gminę Mierzęcice w powiecie i województwie. Na spotkaniu dzieci dowiedziały się wielu ważnych informacji. Pani dyrektor - redaktor naczelny omówiła także w jaki sposób powstaje miesięcznik informacyjny - Panorama Gminy Mierzęcice. Czytając gazetę dowiadujemy się o ciekawych wydarzeniach jakie miały miejsce w naszej gminie czy ważnych informacjach. Pani dyrektor poznała zainteresowania uczniów. Zachęciła do rozwijania swoich zainteresowań i pasji w trakcie zajęć i warsztatów organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach. Dzieci podziękowały za spotkanie. Życzyły wszystkiego dobrego oraz sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

 

1spotkanie_z_dyr_goku.JPG2spotkanie_z_dyr_goku.JPG3spotkanie_z_dyr_goku.JPG

 

SZKOLNY KLUB KARIER - 12 grudnia 2014r.

12 grudnia 2014 r. naszym gościem była Pani Agnieszka Zielińska. Absolwentka kulturoznawstwa Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pani Agnieszka Zielińska - dziennikarz, od 1995 r. związana z DZIENNIKIEM ZACHODNIM książek monograficznych: NIEZDARA - miejscowość pogranicza- życie i dorobek kulturowy. Nowa Wieś w gminie Mierzęcice - miejscowość odmienna od wszystkich. Na zajęciach dowiedzieliśmy się jak wygląda praca dziennikarza, jego dzień pracy oraz jak powstaje gazeta (Dziennik Zachodni). Pani Agnieszka opowiadała o swojej ciekawej pracy i zainteresowaniach. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie z Panią Agnieszką Zielińską.

 

 

CIMG0033.JPGCIMG0035.JPGCIMG0036.JPG

 

ZAJĘCIA SZKOLNEGO KLUBU KARIER

 

5 grudnia 2014 r. odbyły się kolejne zajęcia Szkolnego Klubu Karier. W tym dniu obchodzimy Dzień Wolontariusza. Zajęcia dotyczyły więc wolontariatu. Wolontariat - bezpłatna, dobrowolna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa. Wolontariusz- osoba, która dobrowolnie, świadomie i bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób , organizacji pozarządowych, a także instytucji działających w różnych obszarach społecznych. Na zajęciach dzieci dowiedziały się jakie organizacje i projekty oparte są na wolontariacie. Omówiono pracę wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Czerwonego Krzyża. Uczniowie zapoznali się z informacjami na temat Fundacji Mam Marzenie i Fundacji Greenpeace Polska. Dzieci dowiedziały się, że wolontariusze pracują w hospicjach, domach dziecka, a nawet w Muzeum Powstania Warszawskiego. Jeśli chcesz zrobić coś dobrego, pożytecznego, lubisz być potrzebny,chcesz zdobyć nowe umiejętności to możesz zostać wolontariuszem. Wolontariuszem może zostać każdy z nas. " Kiedy pomagasz innym, pomagasz sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy zatacza koło i wraca do nas." 

Pisarz Paulo Coelho napisał: " Pamiętaj, że wszystko co uczynisz w życiu zostawi jakiś ślad."

 

WARTO POMAGAĆ !

 

ZAJĘCIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - uczniowie klas III opisują pogodę i prezentują swoje ulubione poru roku

 

1pory_roku.JPG2pory_roku.JPG3pory_roku.JPG4pory_roku.JPG5pory_roku.JPG

 

KOŁO MATEMATYCZNO - INFORMATYCZNE


Rozwiązujemy i projektujemy rebusy (2014-11-21)

 

 

1rebusy.JPG1rebusy_.JPG2rebusy.JPG2rebusy_.JPG3rebusy.JPG3rebusy_.JPG4rebusy.JPG4rebusy_.JPG5rebusy.JPG5rebusy_.JPG6rebusy.JPG6rebusy_.JPG7rebusy.JPG

 

SZKOLNY KLUB KARIER  - Per aspera ad astra - Przez trudy do gwiazd.

Dnia 14 listopada 2014 r. odbyły się zajęcia Szkolnego Klubu Karier. Tego dnia uczniowie poznali kapitana lotnictwa myśliwskiego Pana Cezarego Zawadzkiego. Pan kapitan opowiadał jak zaczęła się przygoda z lotnictwem i jak przebiegała jego kariera zawodowa.

Nasz gość od najmłodszych lat interesował się lotnictwem. Sklejał modele samolotów, a ulubioną książką był "Dywizjon 303".

Pan kapitan ukończył Liceum Lotnicze w Dęblinie i Wyższą Szkołę Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie. Jako pilot samolotów Mig 21 od 1989 roku służył w II Eskadrze 11 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego we Wrocławiu, która to na stałe była przebazowana do Mierzęcic. Od 1999 do 2004 roku pan kapitan służył w 10 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego w Łasku. Podczas zajęć uczniowie z zainteresowaniem oglądali zdjęcia samolotów Mig 21 i Mig 29 oraz film z lotu samolotu. Uczniowie mogli zobaczyć statyczny model samolotu Mig 21 oraz lotnicze pamiątki (dziennik lotów, kordzik, naszywki). Pan kapitan zaprezentował swój mundur galowy oraz kombinezon pilota. Uczniowie poznali wiele wiadomości na temat lotnictwa.

Pani Katarzyna Koziorowska przekazała najważniejsze informacje na temat 39 Pułku Myśliwskiego,który od 1952 do 1987 roku stacjonował w Mierzęcicach. Zachęciła wszystkich do przeczytania książki Pani Agnieszki Zielińskiej pt: "Nowa Wieś w gminie Mierzęcice- miejscowość odmienna od wszystkich.", w której autorka opisuje m.in.powstanie lotniska w Mierzęcicach.

Serdecznie dziękujemy Panu Kapitanowi Cezaremu Zawadzkiemu za spotkanie

- Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Mierzęcicach wraz z wychowawcą świetlicy . 

 

 

1kapitan_lotnictwa.JPG2kapitan_lotnictwa.JPG3kapitan_lotnictwa.JPG4kapitan_lotnictwa.JPG5kapitan_lotnictwa.JPG6kapitan_lotnictwa.JPG

 

 

SZKOLNY KLUB KARIER - WARTO SPEŁNIAĆ MARZENIA

Dnia 7 listopada 2014 r. odbyły się kolejne zajęcia w ramach Szkolnego Klubu Karier.Naszym gościem w tym dniu była Pani Elżbieta Mościcka - stewardesa linii lotniczej Wizz Air. Pani Elżbieta Mościcka opowiadała uczniom jak została stewardesą, jakie wymagania należy spełniać aby pracować w tym zawodzie. Omówiła zadania, które musi wykonać w trakcie swej pracy (przed lotem oraz w jego trakcie). Nasz miły gość chętnie odpowiadał na pytania zadawane przez dzieci. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak wygląda strój stewardesy i dlaczego dobrze jest mieszkać blisko lotniska. Pani Elżbieta powiedziała, że pracując w tym zawodzie spełniła swoje marzenie. Zachęciła innych aby wybrali w przyszłości zawód stewardesy lub stewarda. Uczniowie podziękowali za spotkanie, za przekazanie wielu ważnych i ciekawych informacji.

Wizz Air - linia lotnicza powstała w czerwcu 2003 r.

Wizz Air posiada flotę samolotów typu Airbus A 320.

Siedzibą firmy jest Budapeszt.

Od osób ubiegających się o pracę w zawodzie stewardesy lub stewarda wymaga się:

- wykształcenie- minimum średnie (niektóre linie lotnicze wymagają wykształcenia wyższego)

- wiek najczęściej do 30 lat

- bardzo dobra znajomość co najmniej 2 języków obcych

- umiejętność pływania

- idealny stan zdrowia

- schludny wygląd

Proces rekrutacji:

I Etap: Rozmowa kwalifikacyjna w trakcie której ocenia się prezentację, sposób wyrażania się oraz sprawdza umiejętności językowe prowadząc rozmowę w języku angielskim.

II etap: Szkolenie z zakresu obsługi pasażerów i sprzedaży,znajomość procedur lotniczych,udzielania pierwszej pomocy,procedur ewakuacyjnych i ratowniczych,obsługi sprzętu.Kandydaci są szkoleni z zakresu odpowiedniej komunikacji,a nawet wizażu.Uczą się odpowiednich zachowań w określonych sytuacjach i postępowania z trudnymi pasażerami.Kandydaci biorą udział w próbnych lotach.

III etap: Egzamin.

 

 

ZAJĘCIA SZKOLENGO KLUBU KARIER dla uczniów z klas V i VI.


Podczas zajęć uczniowie m.in.spotkają się i rozmawiają z ciekawymi osobami -przedstawicielami różnych zawodów.
Dnia 31 X 2014 r.Szkolny Klub Karier odwiedziła absolwentka naszej szkoły Pani Anna Kandzior-Zug. Pani Ania pochodzi z Nowej Wsi, mieszka w Krakowie, a pracuje w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa. Muzeum to należy do najstarszych polskich muzeów. Gromadzi obiekty z zakresu kultury materialnej, dziejów politycznych i gospodarczych, sztuki oraz tradycji i zwyczajów mieszkańców Krakowa od czasów najdawniejszych do dziś. Jest placówką wielooddziałową. Każdy z oddziałów prezentuje inny fragment dziejów Krakowa. Do oddziałów tego muzeum należy m.in. Barbakan, Podziemia Rynku ,a także Wieża Ratuszowa.
Nasz miły gość opowiadał o swoim wykształceniu, o pracy w dziale promocji Muzeum Historycznym Miasta Krakowa oraz o swoich zainteresowaniach. Uczniowie poznali wiele ciekawych wiadomości np: w jaki sposób promuje się wydarzenia kulturalne, co można zobaczyć w podziemiach rynku. Pani Ania przekazała dzieciom słodkie upominki oraz wiele interesujących folderów i przewodników o zabytkach i muzeach Krakowa. Dzięki temu spotkaniu dzieci uświadomiły sobie, że można wiele w życiu osiągnąć jeśli bardzo się tego chce. Trzeba uczyć się, rozwijać swoje zainteresowania i dążyć do wyznaczonego celu. Człowiek jest szczęśliwy kiedy robi to co lubi. 
Uczniowie podziękowali za spotkanie. Dzięki otrzymanym materiałom poznamy dokładniej zabytki Krakowa. Mamy nadzieję, że każdy z nas będzie często odwiedzał to nasze piękne polskie miasto.

 

1spotkanie.JPG2spotkanie.JPG3spotkanie.JPG4spotkanie.JPG5spotkanie.JPG

 

 

ZAJĘCIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO  - uczniowie klas pierwszych wykonywali już swoje pierwsze projekty: My favourite colour  i My toys.

 

1angielski_kolory.JPG1toy.JPG2angielski_kolory.JPG3angielski_kolory.JPG4angielski_kolory.JPG5angielski_kolory.JPG6angielski_kolory.JPG7angielski_kolory.JPG8angielski_kolory.JPG9angielski_kolory.JPG10angielski_kolory.JPG

 

 

ZAJĘCIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO 

 

1angielski.JPG2angielski.JPG3angielski.JPG4angielski.JPG5angielski.JPG6angielski.JPG7angielski.JPG8angielski.JPG

 

Podczas KOŁA MATEMATYCZNO - INFORMATYCZNEGO uczniowie poznali program Scratch i postawili pierwsze kroki w programowaniu. 

 

1scratch.JPG1scratch_31_10_2014.JPG2scratch.JPG2scratch_31_10_2014.JPG3scratch.JPG3scratch_31_10_2014.JPG4scratch.JPG4scratch_31_10_2014.JPG5scratch.JPG5scratch_31_10_2014.JPG6scratch.JPG7scratch.JPG8scratch.JPG9scratch.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ta strona używa plików cookie do zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją i innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzasz się, że możemy umieszczać tego rodzaju pliki cookie na Twoim urządzeniu. Chcesz dowiedzieć się więcej: dokumenty GDPR.

Akceptuję politykę tej strony:
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk