„Wiedza i rozwój kompetencji kluczowych szansą na sukces ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 w Mierzęcicach”

 

 

Informacje o projekcie

Zajęcia w ramach projeku

 

WĘDROWKA KROPLI I INNE DOŚWIADCZENIA CHEMICZNE

 

1doswiadczenia.jpg2doswiadczenia.jpg3doswiadczenia.jpg4doswiadczenia.jpg5doswiadczenia.jpg6doswiadczenia.jpg7doswiadczenia.jpg8doswiadczenia.jpg9doswiadczenia.jpg10doswiadczenia.jpg11doswiadczenia.jpg12doswiadczenia.jpg13doswiadczenia.jpg14doswiadczenia.jpg15doswiadczenia.jpg

 

GRUDNIOWY WYJAZD NA BASEN  

 

1basen.jpg2basen.jpg3basen.jpg4basen.jpg5basen.jpg6basen.jpg7basen.jpg8basen.jpg9basen.jpg10basen.jpg11basen.jpg

 

 OSOBLIWOŚCI ŚWIATA FIZYKI

„Matematyka jest językiem fizyki” – takim cytatem przywitała prowadząca naszych uczniów klas VI - VIII, którzy 26 września mieli okazję uczestniczyć w wykładach w ramach ”Osobliwości Świata Fizyki” od wielu lat przygotowywanych przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Tegoroczne „Osobliwości” obejmowały dwa tematy. Na pierwszym z nich uczniowie zapoznali się z ruchem falowym – dowiedzieli się o tajemniczych falach eteru, falach sejsmicznych, falach radiowych, czy ostatnio odkrytych falach grawitacji („Wszechobecne fale”). Drugi wykład dotyczył ciśnienia („Potęga ciśnienia”). Przekonali się, że ciśnienie opisane kilkoma prostymi prawami fizyki, pozwala nam nie tylko latać i pływać, ale także oddychać, pić, używać ognia, gotować i wykonywać tysiące innych codziennych czynności. Jest nam po prostu niezbędne do życia.
Wykłady były prowadzone w bardzo interesujący sposób, obrazowane mnóstwem pokazów, choć nie brakowało trudnych terminów naukowych…jak to na fizyce.

1osobliwosci_swiata_fizyki.jpg2osobliwosci_swiata_fizyki.jpg3osobliwosci_swiata_fizyki.jpg4osobliwosci_swiata_fizyki.jpg5osobliwosci_swiata_fizyki.jpg6osobliwosci_swiata_fizyki.jpg7osobliwosci_swiata_fizyki.jpg8osobliwosci_swiata_fizyki.jpg9osobliwosci_swiata_fizyki.jpg10osobliwosci_swiata_fizyki.jpg11osobliwosci_swiata_fizyki.jpg12osobliwosci_swiata_fizyki.jpg13osobliwosci_swiata_fizyki.jpg14osobliwosci_swiata_fizyki.jpg15osobliwosci_swiata_fizyki.jpg

 

 WYCIECZKA DO ZOO

10 maja uczniowie w ramach projektu „Wiedza i rozwój kompetencji kluczowych szansą na sukces ucznia Szkoły Podstawowej Nr 2 w Mierzęcicach” wybrali się do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie, aby rozwijać swoje kompetencje przyrodnicze. Uczniowie mieli okazję oglądać zwierzęta pochodzące zazwyczaj z odległych, egzotycznych krajów. Spacer po ogrodzie wraz z przewodnikiem był szansą na poznanie odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące życia zwierząt. Niektóre z nich udało nam się obejrzeć w trakcie karmienia, co było niezwykle ciekawe.
Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale także lekcją przyrody „ na żywo”. Miłośnicy zwierząt na pewno poszerzyli swoje wiadomości na temat gatunków wielu zwierząt. Wycieczka wypadła fantastycznie, zakończyła się pysznym obiadkiem. Wszyscy wrócili szczęśliwi i uśmiechnięci.

 

MULTIMEDIALNA PODRÓŻ W CZASIE CZYLI WYJAZD DO MUZEUM INFORMATYKI I KOMPUTERÓW W KATOWICACH

8 maja uczniowie w ramach projektu „Wiedza i rozwój kompetencji kluczowych szansą na sukces ucznia Szkoły Podstawowej Nr 2 w Mierzęcicach” odbyli podróż do czasów, gdy odpowiednikami dzisiejszych smartfonów były kilkutonowe szafy. Udali się oni do Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach. Muzeum to mieści się w budynku Katowice Miasto Ogrodów Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek.
Ekspozycja przedstawia przekrojowy rys historyczny rozwoju informatyki. Wśród eksponatów można zobaczyć takie perełki jak komputer marki ODRA .
Po ciekawym wykładzie o historii informatyki i ewolucji sprzętów, które na dobre zadomowiły się w naszym codziennym życiu, uczniowie zostali oprowadzeni po wystawie. Wszystkich eksponatów mogli dotknąć, pograć na nich – co spotkało się z olbrzymim entuzjazmem, a oprowadzający chętnie odpowiadali na nurtujące ich pytania.
Ta niecodzienna lekcja bardzo się wszystkim podobała.

 

1muzeum_komputerow_i_informatyki.jpg2muzeum_komputerow_i_informatyki.jpg3muzeum_komputerow_i_informatyki.jpg4muzeum_komputerow_i_informatyki.jpg5muzeum_komputerow_i_informatyki.jpg6muzeum_komputerow_i_informatyki.jpg7muzeum_komputerow_i_informatyki.jpg8muzeum_komputerow_i_informatyki.jpg9muzeum_komputerow_i_informatyki.jpg10muzeum_komputerow_i_informatyki.jpg11muzeum_komputerow_i_informatyki.jpg12muzeum_komputerow_i_informatyki.jpg13muzeum_komputerow_i_informatyki.jpg14muzeum_komputerow_i_informatyki.jpg15muzeum_komputerow_i_informatyki.jpg16muzeum_komputerow_i_informatyki.jpg17muzeum_komputerow_i_informatyki.jpg18muzeum_komputerow_i_informatyki.jpg
 

 

PŁYWAĆ KAŻDY MOŻE :)

W dniu 23 marca odbył się pierwszy wyjazd na basen w ramach unijnego projektu „ Wiedza i rozwój kompetencji kluczowych szansą na sukces ucznia Szkoły Podstawowej Nr 2 w Mierzęcicach”.

Uczestniczyło w nim 45 uczniów – uczestników projektu. Uczniowie przez 90 minut uczyli się pływać lub szlifowali swoje umiejętności w trzech grupach pod okiem wykwalifikowanych instruktorów na terenie Aqua Parku w Tarnowskich Górach. Wszyscy uczestnicy wrócili uśmiechnięci, zadowoleni i zmęczeni, ale z głową pełną nowych umiejętności.

 

1basen_23_marca.jpg3basen_23_marca.jpg5basen_23_marca.jpg6basen_23_marca.jpg7basen_23_marca.jpg8basen_23_marca.jpg

 

KOLEJNY WYJAZD NA BASEN

1basen.jpg3basen.jpg4basen.jpg5basen.jpg6basen.jpg7basen.jpg8basen.jpg9basen.jpg10basen.jpg11basen.jpg12basen.jpg13basen.jpg15basen.jpg16basen.jpg17basen.jpg18basen.jpg19basen.jpg20basen.jpg

 

PŁYWANIA NIGDY ZA WIELE :)

1basen___.jpg2basen___.jpg3basen___.jpg4basen___.jpg5basen___.jpg6basen___.jpg7basen___.jpg8basen___.jpg9basen___.jpg10basen___.jpg11basen___.jpg12basen___.jpg13basen___.jpg

 

TRIMINO - ZAJĘCIA INFORMATYCZNE 

Trimino to wariacja na temat układanki domino. Za pomocą generatora TRIMINO możemy naszą wiedzę układać w  trójkąty, sześciokąty i gwiazdy - każdy z boków musi pasować do boku innego trójkąta. Dzięki TRIMINO możemy powtarzać niemal wszystkie tematy, utrwalać ortografię,  słówka z języków obcych, dopasowywać daty do wydarzeń,  symbole do nazw pierwiatków i wiele wiele innych;)

Paulina wykonala dodatkowe TRIMINO związane z pojęciami na temat drewna i papieru, które układali uczniowie z jej klasy na lekcji zajęć technicznych. 

 

1trimino---.jpg1trimino_.jpg1trimino__.jpg2trimino---.jpg2trimino_.jpg2trimino__.jpg3trimino---.jpg3trimino_.jpg3trimino__.jpg4trimino---.jpg4trimino_.jpg4trimino__.jpg5trimino---.jpg5trimino_.jpg5trimino__.jpg6trimino---.jpg6trimino_.jpg6trimino__.jpg7trimino---.jpg7trimino_.jpg8trimino---.jpg8trimino_.jpg

 

CHEMICZNE SUDOKU

 

1chemiczne sudoku.jpg2chemiczne sudoku.jpg3chemiczne sudoku.jpg4chemiczne sudoku.jpg5chemiczne sudoku.jpgCHEMICZNE SUDOKU].jpg

 

KODOWANIE INFORMACJI - ZAJĘCIA INFORMATYCZNE

 

1kodowanie.jpg2kodowanie.jpg3kodowanie.jpg4kodowanie.jpg5kodowanie.jpg6kodowanie.jpg7kodowanie.jpg8kodowanie.jpg

 

 

Ta strona używa plików cookie do zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją i innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzasz się, że możemy umieszczać tego rodzaju pliki cookie na Twoim urządzeniu. Chcesz dowiedzieć się więcej: dokumenty GDPR.

Akceptuję politykę tej strony:
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk