Pedagog Szkolny

Środa: 10:45 - 11:45

Czwartek: 10:45 - 11:45

Piątek: 10:50 - 12:50

Terminy na badania psychologiczne, pedagogiczne i logopedyczne dzieci umawianych do Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Będzinie znacznie się wydłużyły. W związku z tym podjęto działania mające na celu skrócenia kolejek dzieci oczekujących na badania, wprowadzono więc procedurę i zasady przyjmowania klientów do Poradni. Przed każdym ustaleniem terminu badania rodzic zobowiązany jest wypełnić wniosek.

Wnioski można składać osobiście w sekretariacie poradni lub listownie.

WNIOSEK

#DzieciUcząRodziców

Centrum Rozwoju Lokalnego serdecznie zaprasza wszystkie przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych do udziału w objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej ogólnopolskiej, trwającej do końca roku szkolnego 2019/2020 akcji edukacyjnej pn. "Dzieci uczą rodziców". Celem akcji wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji "Dzieci uczą rodziców".
W ramach akcji wszystkie zgłoszone placówki każdego miesiąca będą otrzymywać drogą elektroniczną materiały do przeprowadzenia lekcji na tematy związane z bezpieczeństwem (w szkole/przedszkolu, na drodze, podczas zimowego i letniego wypoczynku, w internecie), ekologią, historią, sportem i promocją zdrowego trybu życia czy astronomią. Każda lekcja będzie się składać z dwóch części: w pierwszej nauczyciele wykorzystując otrzymane materiały i wiedzę własną wprowadzą dzieci w tematykę zajęć. Zaś w drugiej dzieci będą miały do wykonania zadanie przygotowane przez organizatora. Czasami będzie to pokolorowanie obrazka, prosta łamigłówka czy rebus. Następnie dzieci zabiorą obrazek do domu i pokazując rodzicom, zachęcą ich do rozmowy na temat poruszony podczas lekcji w ramach akcji "Dzieci uczą rodziców".
Udział w akcji jest darmowy. W trakcie trwania całej akcji przewidziano konkursy z nagrodami dla dzieci i uczestniczących placówek.

Zapraszamy do udziału!
Regulamin akcji dostępny na platformie zgłoszeniowej: www.edu.crl.org.pl

Informacja przygotowaną przez Głównego Inspektora Sanitarnego przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na temat potencjalnych zagrożeń związanych z elektronicznymi papierosami.

BEZPIECZEŃSTWO W SZKOLE

Drodzy Rodzice.

Zapraszam do zapoznania się z dokumentem pn. "Bezpieczna szkołą. Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów", który znajduje się na stronie internetowej https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl/. Stanowi o kompendium wiedzy oraz zbiór rekomendacji dotyczących działań profilaktycznych związanych z ryzykiem wystąpienia zagrożeń bezpieczeństwa wraz ze wskazaniem przepisów i odpowiedzialności.

Telefon dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci.

Drogi Rodzicu, jJeśli martwisz się o swoje dziecko, nie wiesz, jak mu pomóc, możesz skorzystać z anonimowego telefonu zaufania.

Zachęcam do zapoznania się z ulotką.

Lista placówek, do których można się zgłosić o wsparcie

Artykuły polecane przez Pedagoga do przeczytania:

ARTYKUŁ DLA RODZICÓW

By jedzenie przynosiło zdrowie

Kocham Dziecko

Jeden oddech

Mimowa.pl

Procedura - niebieska karta

Lewa i prawa półkula

Konwencja o prawach dziecka

Twoje prawa

ZASADY UDZIELANIA POMOCY PP

Poniżej przedstawiamy Państwu w formie prezentacji ciekawe zagadnienia dotyczące BEZPIECZNEGO INTERNETU. Prosimy w trosce o bezpieczeństwo dzieci, aby Państwo kontrolowali swoje pociechy, korzystające z Internetu.

Do pobrania prezentacja dla rodziców