Szkolny Konkurs Historyczny „100 -lecie odzyskania niepodległości”

 Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie historycznym skierowanym do uczniów naszej szkoły z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

 

Celem konkursu jest:


• propagowanie postaw patriotycznych wśród uczniów oraz kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec Ojczyzny,
• popularyzacja i upowszechnianie wiedzy o:
- historii Polski i walki narodu o niepodległość,
- odzyskaniu przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918 roku,
- najważniejszych postaciach związanych z tym wydarzeniem,
- znaczeniu tego wydarzenia dla współczesnej historii Polski.

Tematyka i format prac:

  1. Przygotowanie w formie plakatu „Kodeksu Postaw Patriotycznych”: klasy 0-III.
  2. Wykonanie plakatu upamiętniającego 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę: klasy IV-VII.
  3. Tematem prac powinna być ujęta w ramy plastyczne idea oraz samodzielna interpretacja dotycząca współczesnego rozumienia patriotyzmu, jego przejawów, postaw i uzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku oraz artystyczna refleksja w odniesieniu do słów „tożsamość”, „wolność”, „niepodległość”.
  4. Temat w plastycznej kompozycji należy przedstawić w oparciu o symbole (barwy narodowe, godło, flaga, daty itp.). Należy zwrócić uwagę na postaci, które odegrały znaczącą rolę w tym wydarzeniu oraz na utrwalenie daty wydarzenia. Praca powinna mieć formę plakatu, to znaczy powinna posiadać zarówno cechy informacyjne jak i plastyczne.
  5. Format pracy: A3 i większy.

TERMIN SKŁADANIA PRAC: 27 kwietnia 2018 r. - do Pani Iwony Musik

• Prace będą oceniane w 2 kategoriach (klasy 0-III oraz IV-VII).
• Prace muszą być podpisane: imię i nazwisko autora, klasa.


Na uczestników konkursu czekają atrakcyjne nagrody.

 

Ta strona używa plików cookie do zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją i innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzasz się, że możemy umieszczać tego rodzaju pliki cookie na Twoim urządzeniu. Chcesz dowiedzieć się więcej: dokumenty GDPR.

Akceptuję politykę tej strony:
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk