Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Orzeł Biały – nasza duma”

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Orzeł Biały – nasza duma” organizowanego w związku z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Konkurs ma na celu:

• rozwijanie zainteresowania znaczeniem polskich symboli narodowych wśród dzieci i młodzieży,
  • popularyzację wiedzy i świadomości o godle jako jednym z najważniejszych symboli państwa polskiego od zarania dziejów do czasów współczesnych,
  • propagowanie symbolu orła podczas wydarzeń patriotycznych,
  • motywowanie uczniów do rozwijania pasji historycznych i artystycznych,
  • rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży w zakresie technik sztuki plastycznej,
  • zaangażowanie nauczycieli, dzieci i młodzieży w propagowanie pozytywnego wzorca nowoczesnego patriotyzmu.

Przepiękne prace konkursowe przedstawiające polskie godło, począwszy od Mieszka I do czasów współczesnych wykonali uczniowie z klas IV – VII:

• Wiktoria Fiedor kl. 4,
  • Marta Staniecka kl. 5,
  • Malwina Jędrasik kl.6,
  • Szymon Koziorowski kl.6,
  • Alicja Mazurek kl.7,
  • Wiktoria Gawron kl.7.

Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników konkursu i trzymamy kciuki za wszystkich uczestników!