Pamiętajmy o zapinaniu pasów - symulator dachowania i nie tylko

3 września w naszej szkole odbyła się prezentacja symulatora dachowania. Wszyscy chętni uczniowie...i również nauczyciele mogli sprawdzić, jak duże zagrożenie stwarzają niezapięte lub źle zapięte pasy.

Dzięki temu, na szczęście bezpiecznemu i symulowanemu doświadczeniu, można przekonać się na własnej skórze dlaczego tak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa przed rozpoczęciem każdej jazdy.

Dodatkową atrakcją tego dnia była możliwość zobaczenia na trzeźwo, jak widzi pijany...czyli podjęcie próby przejścia tanecznym krokiem slalomu w alkogoglach - czyli okularach zaburzających pracę błędnika i imitujących widzenia rzeczywistości jak pod wpływem alkoholu. Trudno jest w nich ocenić odległość i iść pewnie ponieważ zmysł widzenia i równowaga zostają zaburzone.
Po próbie dachowania i przejścia slalomu w alkogoglach, jedni uczniowie mogli przypomnieć sobie a inni dopiero zobaczyć co ich czeka na praktycznej części egzaminu na kartę rowerową :) Relaksowali się wykonując na rowerze  slalomy między pachołkami.