Wycieczka do KWK w Piekarach Śląskich

W dniu 28.11.2019 uczniowie klas I - III z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do KWK w Piekarach Śląskich.

Podczas wycieczki dzieci miały okazję zobaczyć kopalnie „od środka”. Dowiedziały się jak ciężka i trudna jest praca górnika, jak wiele niesie ze sobą ryzyka. Miały okazje zobaczyć pomieszczenia, w których przebywają górnicy, jakie sprzęty są im niezbędne do wykonywania codziennej pracy. Mogły dotknąć, a nawet przymierzyć poszczególne elementy stroju. Dowiedziały się co oznaczają kolory kasków, czy pióropuszy. Zobaczyć galowy strój górnika oraz dowiedzieć się ile i dlaczego górnicy mają guzików na swoim stroju. Na koniec wspólnie z górnikami odśpiewaliśmy piosenkę „Szła dzieweczka do laseczka”.