Kocham, szanuję...nie śmiecę

Uczniowie naszej szkoły, pod opieką nauczycieli, wzięli dziś udział w corocznej akcji SPRZĄTANIA ŚWIATA.

Po krótkim apelu i poznaniu kilku faktów przedstawionych przez uczniów klasy VI, zgodnie z myślą: "Myśl globalnie, działaj lokalnie" uczniowie zajęli się porządkowaniem terenu wokół szkoły i w pobliskim lesie. Jak się okazało, NIESTETY, nazbierali oni pełne worki śmieci, a właściwie, to brakło im czasu i worków na wysprzątanie terenu lasu. Jest on bowiem strasznie zaśmiecony. Niech słodką tajemnicą pozostanie co oni w tym lesie znaleźli...

Sprzątanie Świata (Clean Up the World) – międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw.
Akcja "sprzątanie świata" wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989, kiedy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. Już rok później akcja objęła zasięgiem całą Australię, a liczba jej uczestników co roku rośnie.

Sprzątanie Świata w Polsce

W Polsce sprzątanie świata zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz. Akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. W akcji uczestniczy młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy.
Hasła przewodnie roku 2012 to: Kocham, lubię, szanuję... nie śmiecę.

źródło: Wikipedia