Ciekawe, innowacyjne lekcje edukacyjne w naszej szkole

W ramach ogólnopolskiego programu Bezpieczna szkoła – Bezpieczny Uczeń wzięliśmy udział w lekcjach edukacyjnych „Bezpieczniki TAURONA”. To kolejne z wielu działań dot. bezpieczeństwa, jakie podejmujemy w ramach programu Bezpieczna szkoła – Bezpieczny Uczeń.

Na nasze zaproszenie odpowiedział przedstawiciel Dystrybucji TAURON i w dniach 17 i 18 grudnia odwiedził Szkołę Podstawowa nr 2 w Mierzęcicach aby przeprowadzić innowacyjne lekcje edukacyjne dla uczniów kl 0 – VI. TAURON Dystrybucja organizuje zajęcia dla dzieci, podczas których dowiadują się skąd się bierze prąd, jak prawidłowo używać urządzeń zasilanych energią elektryczną, jak zachować się w trakcie burzy czy awarii elektrycznej. Dzięki zajęciom uczniowie naszej szkoły zwiększyli świadomość w zakresie rozsądnego gospodarowania energią elektryczną. Każdy uczestnik zajęć dostał edukacyjną książeczkę, pamiątkowy długopis z świecącą żarówką i kolorowy balon.
Zapraszamy na stronę internetową www.bezpieczniki.taurona-pe.pl. Na tej stronie a także na szkolnej stronie Szkoły Podstawowej nr 2 można znaleźć informacje o konkursie plastycznym w którym również bierzemy udział.